Zpráva z regaty FINN CUP Malcesine

2017-10-07, Ruda Lidařík
0
0

Zpráva z tradiční regaty FINN CUP Malcesine konané na Gardě v termínu od 29.9 -1. 10. 2017. Pořadatel závodu Fraglia Vela Malcesine.

Tento závod vypsaný na 6 rozjížděk ve třech závodních dnech se přihlásilo 70 finařů z 11 států. První den se odjeli tři rozjížďky za středního větru do 12 uzlů s tím, že třetí rozjížďka byla z důvodu klesajícího větru zkrácena na jedno kolo. Druhý den byl start naplánovaný na 13:00 hodin, foukal slabší vítr do 10 uzlů, ve kterém jsme dali tři kusy a třetí byla opět zkrácena na druhé horní bojce. Z důvodu velice špatné předpovědi na neděli se komise rozhodla pro uskutečnění zbývajícího počtu tří roziížděk v sobotu tak, aby se v neděli nemuselo na vodu, což se ukázalo jako dobrý tah, neb v neděli pršelo a nefoukalo. Vyhlášení vítězů a s ním spojená tombola proběhla v 18:30 večer. Celkovým vítězem se stal Max Salminen – letošní mistr světa ze Švédska, druhý byl Oskari Muhonen – letošní juniorský mistr světa z Finska a třetí byl za aplausu místních Ital Enrico Voltoliny, kterého jsem se snažil přemluvit k napsání článku na finnclass.cz, ale marně. Závodu se účastnili čtyři naši borci Michal Maier (37), který měl technické problémy s kormidlem a tři rozjížďky nejel, Vašek Cintl (32), Martin Jozíf (22) a Rudolf Lidařík (15).

Text: Ruda Lidařík, CZE 3

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
App version: 1.2.3