Jak to všechno bylo :

• Standardní základna chata YC Toušeň – Vítkovice v Krkonoších.
  • Počasí a sníh excelentní – slunce, min. 80 cm sněhu, při - 5 °C nejlepší kvality.
  • Účast velmi slušná, samozřejmě nám chyběli historicky osvědčení borci. Letos je doplnili čtyři finnaři z Polska.
  • Sobota – běh na lyžích – odjezd skibusu v 10.15 až na Tomáše Ručku všichni stihli (mazal běžky, nakonec dorazil). Na mrazivé, ale sluncem zalité Horní Mísečky nakonec dorazil i fotograf Vláďa Zbořil a člen jury David Jenšík (díky).
  • Náš závodní 7 km okruh byl perfektně upravený. Po lehkém rozježdění někteří hledali alternativní způsob účasti v závodu, ale odstartovali všichni.

Hrdinové

• Co se dělo pak nevím – hnal jsem se marně za Maposem a hlídal distanc před  Slámičem – víc jsem neviděl - uf. A tak se i obsadili první tři místa. V cíli se po zklidnění ale všichni šťastně usmívali – asi že bylo hezky a hlavně, že to mají za sebou. Vyhodnocení v hospodě U Piráta po běžecké stopě se neslo v příjemném duchu. Slabé náznaky navázat na zde dosažené loňské výkony proběhli, doporučení instalování aplikace Záchranka bylo však zbytečné. Závěrečný výživný sjezd na běžkách sjezdovky U Huculů jsme stihli ještě za šera. Zvláště jsem obdivoval přátele z Polska, kteří byli na běžkách poprvé v životě. Ale nevzdali se, v cíli byli všichni (někteří již i před vítězem !), do chalupy dorazili. Andre Starka se tak rozjel, že hospodu minul, zastavil se až u chalupy a divil se, že v ní ještě nikdo není.

Start

• Sobotní večer – toho se již účastnil i Jirka Outrata (přijel rovnou ze soustředění v Rakousku). Přípravu na nedělní slalom, večerní lyžování, někteří vzali velmi poctivě. Skupina která se neúčastnila běžek až tak, že málem nestihla losování slalomu naplánované na 22.00.  Zřejmě převážila teoretická část, protože na dotaz kde byli, se prokázali na důkaz skipasem, ale z denního lyžování …
  • Neděle – závod ve slalomu – trať na Vítkovické sjezdovce perfektně postavil Zdeněk Gebhart (díky !). Podklad byl dost utažený a zmrzlý takže nebyl v podstatě nikdo losem zvýhodněn. Průběh ukázal, že se nikdo výkonnostně významněji nezměnil. S velkou převahou bednu obsadili vítěz Zdeněk Gebhart, druhý  Ivoš Sláma těsně před Vaškem Cintlem. Jirka Outrata nevybral poslední z čtyřbrankové vlásečnice slibně rozjetého 1. kola. Upadl, viděli jsme ho bohužel až v podvečer, s loktem v sádře, při vyzvednutí v Jilemnické nemocnici. Doufám, že jinak všichni šťastně dojeli domů a těší se na jarní, jachtařskou, část.

Výsledky - obří slalom

Celkové pořadíZávodníkStart. číslo1. kolo čas1. kolo poř.2. kolo čas2. kolo poř.Celkový časOdstupCelkové pořadí