1/87

Baban Cup - reportáž

15.10.2018 | Cintl Václav, jr.

První říjnový víkend byla finařská sezóna na Máchově jezeře zakončena tradičním závodem Baban Cup. I když to tentokráte již nebylo součástí Poháru ČR, slunečné a teplé počasí přilákalo na start 16 finařů, což bylo nad očekávání.

Emotivní report nováčka z Turyňského rybníka - Svatováclavský závan

11.10.2018 | Martin Kaloš

Jako nový kluk ve třídě jsem už pochopil nějaká základní pravidla finnařské komunity. Třeba to, že třetí v závodě má prý psát report. No říkal jsem si - to vážně nehrozí Martine, že bys psal někam na web své ubohé dojmy… Ale stalo se, jak vysvětlím dále. Po lipenském poučení, kdo v téhle partě vládne světu , jsem se vydal poznat kladenské moře.

Opožděný report OMA CUP, Olešná

03.10.2018 | Zdeněk Dybal

Ve dnech 8. -  9. 9. 2018 se konal závod na Olešné kde byl vypsaný sedmičkový pohár. Přihlásilo se na něj 15 závodníků ale bohužel 5 z nich muselo už v sobotu odjet pryč.

Report z Podzimního závodu z CHKO Chomoutov

01.10.2018 | Patrik Ščerba

Ve dnech 22 - 23. 9. proběhl závod na Chomoutově u Olomouce. Na závodě se nás sešlo celkem 9 finnařů. Windguru na tento víkend ukazovalo vítr okolo 3 - 8 m/s a jak slibovalo tak se taky stalo.Od sobotního rána přálo počasí a okolo 10:55 nám rozhodčí Lukáš Vavrla startoval první rozjížďku dne. Již od první rozjížďky se krásně ukazoval přeskakující a chvílemi slábnoucí vítr ze stran v úžině, mezi ostrovem a poloostrovem z druhé strany.

Finn European Masters 2018

20.09.2018 | Martin Jozíf

Finn European Masters 2018 uskutečněné v termínu 9. - 14. září se konalo v malebném prostředí chorvatského Splitu. Zúčastnilo se 65 závodníků ze šestnácti zemí. Z České republiky do Chorvatska přijela standardní partička sedmi jachtařů, ve které oproti minulým Euromasters chyběl úspěšný Jirka Outrata.

MMSR 2018 Gabčíkovo & VC Slovenska v jachtingu

19.09.2018 | Jiří Hýža

 Poprvé v historii Slovenského jachtingu se konalo MMSR (mezinárodní mistrovství Sloveské republiky) na vodním díle Gabčíkovo. Pořadatelem byl místní klub YC Dynamo, který v areálu VDG připravil skvělé zázemí pro pořádání, pro Slovensko, tak velkého závodu. S obavami po předešlých zkušenostech jsem se vydal na tento závod, ale ty byly již po příjezdu rozptýleny skvělou organizací.

2018 Rofi Pokal na Attersee

10.09.2018 | Cintl Václav

Poslední srpnový víkend se uskutečnil na Attersee předposlední pohárový závod sezóny - Rofi Pokal alias Finn Trophy Attersee. Předpověď počasí i větru nebyla moc valná a tak několik českých borců svoji účast na závodě na poslední chvíli vzdalo. I tak se ve startovním poli našlo 10 českých finařů a celkem jich bylo 37. Zpestřením byl start australského závodníka Johna Condieho, který se posléze zúčastnil i MČR, ale také především účast bývalého mistra světa Hanse Spitzauera, který podle svých slov usedl na fina po 18ti letech.

1/87